گزارش اختصاصی پایگاه خبری آشپزی گیاهی از نمایشگاه کتاب فرانکفورت
حضور وگان ها در نمایشگاه کتاب فرانکفورت
يکشنبه 1 دي 1398 - 12:30:53
پایگاه خبری آشپزی گیاهی

به گزارش پایگاه خبری آشپزی گیاهی رویکرد نمایشگاه کتاب فرانکفورت همواره بر پایه مسایل اجتماعی و سیاسی روز است و برگزارکنندگان می کوشند تا نقش کتاب را به عنوان یک عامل تحول بنیادین در جامعه حفظ کنند. گذشته از رویکرد کلی؛ نمایشگاه همه حوزه های نشر کتاب را در خود جای داده است. مجموعه ای شامل کتابهای (چاپی و الکترونیکی) زبان و ادبیات، هنر، کودک و نوجوان، حقوق و علوم سیاسی، پزشکی، دانشگاهی،...در معرض بازدید عموم قرار دارد.

بخش کتابهای حوزه تغذیه و آشپزی

با نگاهی به ادوار مختلف نمایشگاه می توان گفت در دهه اخیر بخش کتابهای مربوط به تغذیه و آشپزی از رشد قابل توجهی برخوردار بوده است. در این دوره از نمایشگاه ، در بخش کتابهای تغذیه و آشپزی چندین آشپزخانه و استودیوی تلویزیونی کوچک تشکیل شده بود که به تهیه غذاهای معرفی شده در کتابها (به صورت عملی) برای بازدید کنندگان می پرداخت. در این بخش کشورهای اروپایی، آمریکای لاتین و شرق آسیا فعال بودند. در کنار  طبخ غذا، آشپزخانه های کوچکی برای تهیه انواع نوشیدنی نیز به چشم می خورد. در کنار این استودیوهای کوچک تلویزیونی سالنهای کوچکی طراحی شده بود که به نشست های مختلف با کارشناسان و دست اندر کاران تغذیه و آشپزی اختصاص یافته بود و استقبال بازدید کنندگان قابل تامل بود. علاوه بر استودیوهای تلویزیونی و آشپزخانه ها؛ بسیاری از غرفه های این بخش، پیشخوان خود را به ویترین غذاها و نوشیدنی های معرفی شده در کتابهایشان اختصاص داده بودند. نزدیک به ده غرفه در این بخش به طور کلی و یا بخشی از فعالیتشان را به گردشگری غذایی اختصاص داده بودند و با نصب پوسترها و تراکت ها بازدید کنندگان را به گردشگری غذایی ترغیب می کردند.
حضور گیاهخواران در نمایشگاه
برپایی ده ها نمایشگاه در زمینه گیاهخواری در شهرهای اروپایی نشان از گرایش به این نوع تغذیه در سالهای اخیر دارد. در نمایشگاه امسال کتاب فرانکفورت گیاهخواران (وگان ها) حضوری پر رنگ داشتند و کتابهای زیادی در این حوزه به چشم می خورد و نشست های چندی در این خصوص برگزار شد.
گزارش و عکس: جواد عرفانیان عالی منش


http://ashpazigiyahi.ir/fa/News/2583/حضور-وگان-ها-در-نمایشگاه-کتاب-فرانکفورت
بستن   چاپ