آخرین مطالب

رییس انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور در نشست خبری عنوان کرد:

تشریح کلیات تغذیه ای در دوران مقابله با کرونا سلامت

  بزرگنمایی:

به گزارش پایگاه خبری آشپزی گیاهی به نقل از وبدا، دکتر جلال الدین میرزای رزاز، در نشست خبری مجازی با خبرنگاران در خصوص نوع تغذیه برای مقابله با کروناویروس، گفت: «مباحث کلی تغذیه را در این مدت به طرق مختلف به اطلاع مردم رسانده ایم. اصول رعایت یک تغذیه سالم در شرایط عادی لازمه یک زندگی سالم بر محور توسعۀ پایدار در هرجامعه ای است، اما وقتی با بحرانی مانند کرونا مواجه می شویم، رعایت اصول تغذیۀ سالم یکی از ارکان مهم و اساسی در تامین سلامت و کوتاه تر کردن دوران این بحران اهمیت پیدا میکند.»
وی افزود: «با شروع شیوع کرونا با همکاری فارغ التحصیلان رشتۀ تغذیه که حدود نه هزار نفر در کشور هستند، در کنار سایر مدافعان سلامت در تمام مراکز بهداشتی و درمانی خدمت ارائه داده ایم و به عنوان یک کار گروهی در درمان بیماران نقش ایفا کرده ایم. به هرحال کار درمان، کاری گروهی است که هر جزئی در جای خود باید خدمت ارائه دهد. لذا پس از آغاز این بحران، تیم های مختلفی تشکیل دادیم و موفق شدیم در زمینه پیشگیری از کرونا از بعد تغذیه، با رعایت نکات مهم تغذیه ای از طریق تقویت سیستم ایمنی بدن، دستورالعملی را ارائه کنیم. در کنار اینها، دستورالعملی برای دوره نقاهت بیماران کرونایی آماده و ابلاغ شده است تا با حمایت تغذیه ای از این شرایط عبور کنیم.»
سرپرست انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور تصریح کرد: «در شرایط عادی، حدود بیست و هشت درصد بیماران بستری دچار سو تغذیه هستند. بنابراین، فراموش نکنیم در این شرایط، باید در مورد تغذیه به صورت ویژه رسیدگی کنیم.»
دکتر میرزای رزاز در رابطه با استفاده از مکمل ها برای مقابله با کرونا گفت: «به صورت کلی باید یک رژیم غذایی مناسب که از هرم غذایی تبعیت کرده، متنوع بوده و از انواع گروه های غذایی استفاده کند، رعایت شود. مواد غذایی هشتاد و پنج درصد نیازها را تامین می کند و نیازی به مصرف مکمل مگر در موارد خاص وجود ندارد. گروه کوچکی از مردم به استفاده از مکمل ها نیاز دارند که بهتر است با مشورت متخصص تغذیه انجام شود، اما این مکمل ها به عنوان گروه اقلام بدون نسخه در داروخانه ها وجود دارد و مردم می توانند در صورت ضرورت این مکمل ها را استفاده کنند.»
وی گفت: «استفاده از مکمل درمانی برای گروههای آسیب پذیر و گنجاندن این مکمل ها در سبد حمایتی از این اقشار هم اقدام مفیدی است که می تواند در دستور کار مسئولان قرار گیرد.»
مشاوره رایگان تغذیه در اپلیکیشن تاک
دکتر میرزای رزاز درخصوص اپلیکیشن تاک، افزود: «به تازگی برای مشاوره تغذیه به عموم مردم در بحران کرونا اپلیکیشن تاک (مخفف تغذیه، ایمنی، کرونا) راه اندازی شده است، در این اپلیکیشن که فعلا نسخه اندروید آن فعال شده است. هفتصد فارغ التحصیل تغذیه به صورت رایگان به مردم مشاوره و به سوالات آنان پاسخ می دهند.»
وی گفت: «این اپلیکیشن بخش های مختلفی دارد که شامل پاسخ به پرسش های متداول مردم در حوزه تغذیه، باورهای غلط تغذیه ای و اطلاعات پایه برای پیشگیری و بهبود سیستم ایمنی بدن در بحران کروناست.»
ویتامین های تقویت کننده سیستم ایمنی
وی افزود: «ویتامین  D،E و A در تقویت سیستم ایمنی بدن افراد مفید است. این ویتامین ها محلول در چربی از طریق مصرف مواد غذایی در گروههای مختلف به بدن می رسد به جز ویتامین D که از طریق مواد غذایی به میزان کافی تامین نمی شود و در ایران نیز اکثر مردم با کمبود این ویتامین مواجه هستند و از طریق سنتز نور خورشید در بدن تولید می شود بنابراین بهترین کار این است که با مصرف دوز پایین این ویتامین کمبود آن بر طرف شود.»
رئیس انستیتو تغذیه و صنایع غذایی کشور گفت: «مصرف دوز بالای پنجاه هزار واحدی آن خیلی توصیه نمی شود بهتر است دوز پایین آن در حد هشتصد تا هزار واحدی ویتامین D به صورت روزانه یا یک روز درمیان استفاده شود. استفاده از روغن یا شیرهای غنی شده با ویتامین  D نیز به صورت روزانه در کاهش این ویتامین ضروری مفید است.»
وی افزود: «مصرف مکمل سلنیوم و روی هم در تقویت سیستم ایمنی بدن افراد موثر است.»
روش گندزدایی سبزی و میوه ها
دکتر میرزای رزاز گفت: «مصرف سبزی و میوه در همه ایام و از جمله در بحران کنونی کرونا بسیار ضروری است و در این ایام که مواد ضدعفونی کننده و گندزدا در اختیار همۀ مردم نیست و دچار کمبود است، می توان با چند قطره مایع ظرفشویی و سرکه، میوه و سبزی ها را ضدعفونی کرد و پس از پنج دقیقه آب این مواد را دور ریخت و در ظرف دیگری با آب تمیز شست و شو کرد.»
وی در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران درباره رفع سریع سوء تغذیه گفت: هیچ راهی برای رفع سریع سوء تغذیه افرادی که 10 سال تغذیه مناسب نداشته اند، وجود ندارد و برای جبران سوء تغذیه افراد حداقل به چند هفته زمان نیاز است و حمایت های تغذیه ای دولت در این زمینه می تواند کمک کننده باشد.
رئیس انجمن تغذیه ایران درباره لزوم حضور متخصصان تغذیه در مراکز درمانی گفت: «تیم بهداشتی و درمانی باید شامل همه متخصصان باشد. در دو دهه گذشته متخصصان تغذیه در مراکز درمانی و بیمارستانها و بالین بیماران حضور نداشه اند و امیدواریم در آینده این فارغ التحصیلان نیز در شبکه درمانی کشور جایگاه مناسب خود را پیدا کنند.»
وی درباره توصیه های طب سنتی در بحران کرونا گفت: «طب ایرانی و سنتی ایران که اکنون جایگاه دانشگاهی نیز پیدا کرده می تواند به عنوان طب مکمل در کنار طب رایج کمک کننده باشد، اما مشکل از جایی شروع می شود که افراد از طب جایگزین صحبت می کنند و می گویند افراد و بیماران طب متداول و داروها را کنار بگذارند و به زنجبیل و دمنوش روی بیاورند که بسیار خطرناک است. این توصیۀ افرادی است که اخیرا به کتاب سوزی نیز روی آوردند، اما مصرف دمنوش یا مواد غذایی طبیعی در صورتی که به درمان علمی ضربه ای وارد نکند، معمولا بی ضرر است اما نقشی در درمان بیماران ندارد.»
دکتر میرزای رزاز افزود: «پشت این توصیه ها به مصرف زنجبیل و لیموشیرین و مواد غذایی خاص و مخالفت با طب رایج گروهی از افراد سودجو و معامله گر نشسته اند که باید با هوشیاری مردم جلوی این افراد گرفته شود.»
برای مشاهدۀ اصل خبر اینجا را ببینید.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

پایگاه خبری آشپزی گیاهی به سالنامۀ غیر بر خط تبدیل شد

بریتانیایی ها به رژیم گیاهی روی خوش نشان داده اند

خشک کردن گردو

شیر داغ نظری

خرمای خیرات

کوفتۀ گیاهی

بعد از آب صلواتی، نان صلواتی

تمایل افراد به سمت رژیم گیاهخواری افزایش یافته است

چنانچه کرایه ندارید اشکالی ندارد

مدل پیشنهادی کیک

هجده میلیون تن ظرفیّتِ استانداردِ سیلوی کشور پاسخگوی ذخیره‌سازی نیاز داخلی است

کتاب الکترونیکی غذای گیاهی بدون زباله منتشر شد

اهدای شکلات گیاهی بین کارکنان خط مقدم مبارزه با کرونا

ورود دویست و سی هزار تن کالای اساسی در فروردین

نود درصد پول گندم‌کاران کرمان پرداخت شد

گزارش شرگت سهامی بازرگانی دولتی ایران از عبور از تحریم، شکست کرونا

خرید یکهزار و سیصد تن گندم از کشاورزان هرمزگانی

خرید گندم در بوشهر از پنجاه هزار تن گذشت

اولین محموله‌های گندم در دلگان تحویل مراکز خرید شد

در روزهای سخت با تأمین کالاهای اساسی در کنار مردم هستیم

سیصد و هشت میلیارد ریال به گندمکاران کرمانی پرداخت شد

نود و چهار کشتی حامل کالای اساسی در سال یکهزار و سیصد و نود و هشت هجری شمسی با دریافت دیسپچ تخلیه‌ شد

مقدار خرید گندم در فارس پنج رقمی شد

اطلاعیۀ روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران دربارۀ آنالیز قیمت تمام شدۀ شکر

مخالفت با واردات لیموترش برای پیشگیری از ورود آفات و بیماری‌های نوظهور

خسارت سه تریلیون و چهارصد و هفتاد میلیارد تومانی «کرونا» به گلخانه‌ها، گیاهان دارویی و قارچ خوراکی در دو ماه اخیر

چرا بیشتر مردم به سمت گیاهخواری می روند؟

رژیم غذایی گیاهی ریسک زایمان زودرس را کاهش می دهد

سی و دو محمولۀ گندم تحویل مرکز خرید ازنا شد

حنان: «بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی زنجیره‌ی گندم، آرد و نان نظارت می‌شود»

ایرانشاهی: «سفرۀ مردم با همیاری همگانی سامان می‌گیرد»

توزیع برنج، روغن و شکرِ ماه رمضان تا پایان ماه /بر توزیع کالاها نظارت می‌شود

علت گرانی لیموترش از زبان یک عضو کمیسیون کشاورزی مجلس

یک سبد ده کیلویی صیفی‌جات و سبزیجات پر مصرف فقط با سی و نه هزار تومان

با اقدامات شرکت بازرگانی دولتی ایران کیفیت آرد بهتر شده است

مخمر نانوایی غنی شده با بهبود دهنده نان توسط شرکت خمیرمایه رضوی تولید می‌شود

اسامی انحصارگران لیموترش و لیمو شیرین را اعلام کنید

اسمی از انحصارگران بازار لیموترش به ما ارسال نشده است

مخالفت جهاد کشاورزی با معدوم‌سازی جوجه‌های یک‌روزه/ توزیع رایگان جوجه در بابل به‌جای جوجه‌کُشی

متخلفین در موضوع جوجه ها به مراجع قضائی معرفی شوند

توجیهات مسؤولان از خود جوجه کشی بدتر بود

سهم بازار جهانی گوشت گیاهی بیست و یک میلیارد دلار تا سال 2025

پیام تسلیت بهمن کبیری پرویزی به خانوادۀ میانجی

قیمت فروش گندم برای مصارف نانوایی‌های‌ آزادپز افزایش نمی‌یابد

توزیع شکر، برنج و روغن تنظیم بازاری از شنبه/وفور کالا در بازار

تهیه وعده های غذایی گیاهی رایگان برای بخش سلامت

حمایت از کسب‌وکار بخش خصوصی راهبرد اقتصادی آستان قدس رضوی در سال یکهزار و سیصد و نود و نه هجری شمسی

کرونا مصرف چه محصولاتی را در میادین میوه و تره بار افزایش داد

هشتاد و شش درصد شهروندان از قیمت‌ها در میادین میوه و تره بار راضی‌اند

امکان خرید ده کیلو میوه از میادین میوه و تره بار با پنجاه هزار تومان