آخرین مطالب

اقتصاد گیاهی

هجده میلیون تن ظرفیّتِ استانداردِ سیلوی کشور پاسخگوی ذخیره‌سازی نیاز داخلی است

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به وجود ۱۸ میلیون تن ظرفیت سیلوی استاندارد غلات در کشور، اظهار کرد که این مقدار ظرفیت تأسیسات و مراکز ذخیره‌سازی برای نیاز داخل کافی است، اما در برخی مناطق به ویژه در جنوب خوزستان و ایلام شرایط لازم را برای سرمایه گذاری در این زمینه فراهم کردیم تا از نظر پراکندگی سیلو‌ها هم وضعیت ما بهتر شود.

ورود دویست و سی هزار تن کالای اساسی در فروردین

مدیر ویژه‌ی شرکت بازرگانی دولتی ایران در چابهار گفت: ورود کشتی‌های حامل کالای اساسی به بندر چابهار در فروردین امسال با تعداد ورود کشتی طی دو سال گذشته (بیست و چهار ماه گذشته) برابری می‌کندکه میزان کالای وارد شده به این بندر دویست و سی هزار تن بوده است.

نود درصد پول گندم‌کاران کرمان پرداخت شد

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان کرمان از خرید تضمینی بیست و دو هزار تن گندم معمولی و یکصد و شصت و چهار تن گندم دوروم و پرداخت بیش از پانصد و شصت میلیارد ریال به گندم‌کاران استان خبر داد که این مقدار بیش از نود درصد کل پول گندم‌ها است.

خرید گندم در بوشهر از پنجاه هزار تن گذشت

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان بوشهر با بیان این که تاکنون پنج هزار و ششصد و شصت و شش محموله در استان تحویل مراکز خرید شده است، از خرید تضمینی پنجاه و سه هزار و نهصد و یک تن گندم معمولی خبر داد.

در روزهای سخت با تأمین کالاهای اساسی در کنار مردم هستیم

معاون بازرگانی داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: «شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران برای تأمین چهار قلم کالاهای اساسی کشور فعالیت می‌کند و در روزهای سخت و بحرانی با تأمین به‌موقع این کالاها برای آسودگی خاطر مردم شریف ایران بوده و خواهد بود تا آرامش روانی مردم حفظ شود.»

نود و چهار کشتی حامل کالای اساسی در سال یکهزار و سیصد و نود و هشت هجری شمسی با دریافت دیسپچ تخلیه‌ شد

سرپرست معاونت بازرگانی خارجی شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: «علیرغم تحریم‌های شدید در سال یکهزار و سیصد و نود و هشت هجری شمسی، کالاهای اساسی وارادتی برای ذخایر کشور در سال گذشته نسبت به سال قبل دو و نیم برابر رشد داشت. در سالِ‌جاری نیز روزانه پنجاه هزار تن کالای اساسی شامل: برنج، روغن و شکر در بنادر ایران تخلیه و به مقاصد بارگیری و حمل می‌شود.

مقدار خرید گندم در فارس پنج رقمی شد

خرید تضمینی گندم در استان فارس که از پانزده روز پیش آغاز شد، در حال حاضر به بیش از ده هزار تن رسیده و بیش از سه هزار تن کلزا در این استان خریداری شده است.

اطلاعیۀ روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران دربارۀ آنالیز قیمت تمام شدۀ شکر

در شب دوشنبه اول اردیبهشت‌ماه دربرنامه‌ی گفتگوی ویژه‌ی خبری ۲۲:۳۰ به تشریح عملکرد و اقدامات شرکت بازرگانی دولتی ایران برای تأمین کالاهای اساسیِ برنج، روغن و شکر در شرایط سخت تشدید تحریم‌ها پرداخته شد.

مخالفت با واردات لیموترش برای پیشگیری از ورود آفات و بیماری‌های نوظهور

مدیرکل دفتر میوه‌های گرمسیری و نیمه گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی گفت: «با وجود تولید حدود ششصد و بیست هزار تن لیموترش در کشورمان و به منظور پیشگیری از ورود آفات و بیماری‌های نوظهور، با واردات لیموترش به کشور مخالف هستیم.

خسارت سه تریلیون و چهارصد و هفتاد میلیارد تومانی «کرونا» به گلخانه‌ها، گیاهان دارویی و قارچ خوراکی در دو ماه اخیر

مدیرکل دفتر امور گلخانه، گیاهان دارویی و قارچ خوراکی وزارت جهاد کشاورزی از برآورد خسارت سه تریلیون و چهارصد و هفتاد میلیارد تومانی شیوع کرونا به محصولات حوزه این دفتر در دو ماه اخیر خبر داد.

حنان: «بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی زنجیره‌ی گندم، آرد و نان نظارت می‌شود»

معاون بازرگانی داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: «پروتکل‌های بهداشتی وزارت بهداشت و دانشگاه‎‌های علوم پزشکی را به تمامی مراکز خرید گندم، زنجیره آرد و اتحادیه‌ها و اصناف مربوط ابلاغ کرده‌ایم و نظارت‌ها نیز به صورت تمام‌وقت انجام می‌شود.»

ایرانشاهی: «سفرۀ مردم با همیاری همگانی سامان می‌گیرد»

معاون اداری و مالی شرکت بازرگانی دولتی ایران اظهار کرد: «رساندن کالاهای اساسی به سفرۀ مردم، کار حساس و مهمی است که به تنهایی قابل اجرا نیست و باید با همکاری صنوف مختلف و مجموعه همکاران بازرگانی دولتی در سراسر کشور در قالب شبکه‌ای منسجم، انجام شود.»

توزیع برنج، روغن و شکرِ ماه رمضان تا پایان ماه /بر توزیع کالاها نظارت می‌شود

مدیرکل توزیع و فروش شرکت بازرگانی دولتی ایران از توزیع یکصد و پنجاه هزار تن برنج، روغن و شکر تا پایان ماه مبارک رمضان از طریق شبکه‌های توزیع سراسری فروش خبر داد و گفت: «گروه‌های سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان، سازمان تعزیرات و بازرسی اصناف بر نحوه‌ی توزیع این کالاها نظارت می‌کنند.»

با اقدامات شرکت بازرگانی دولتی ایران کیفیت آرد بهتر شده است

جواد کرمی، رئیس اتحادیه نان‌های حجیم و نیمه‌حجیم- بیژن نوروز مقدم، رئیس اتحادیه‌ نانهای سنتی- قاسم زراعت‌کار رئیس اتحادیه تعاونی نانوایان تهران و اصغر پابرجا رئیس اتحادیه‌ی نان سنگک از کیفیت آردهای تحویلی به نانوایی‌ها ابراز رضایت و از تشکر خود را ازتلاش‌های شرکت بازرگانی دولتی ایران برای ارتقای انواع نان تولیدشده در کشور اعلام کردند.

مخمر نانوایی غنی شده با بهبود دهنده نان توسط شرکت خمیرمایه رضوی تولید می‌شود

مدیر عامل شرکت خمیرمایه رضوی گفت: «مخمر نانوایی غنی شده با بهبود دهنده نان توسط این شرکت پس از تکمیل فرایند تولید با کیفیت و مطمئن و اخذ مجوزات لازم تولید خواهد شد.»

قیمت فروش گندم برای مصارف نانوایی‌های‌ آزادپز افزایش نمی‌یابد

هیأت وزیران با اصلاح مصوبه خرید تضمینی گندم در سال یکهزار و سیصد و نود و نه هجری شمسی، تصویب کرد قیمت فروش گندم برای مصارف نانوایی‌های آزادپز مطابق با قیمت سال یکهزار و سیصد و نود و هشت هجری شمسی بوده و افزایش نمی‌یابد و با نرخ یارانه‌ای محاسبه می‌شود.

توزیع شکر، برنج و روغن تنظیم بازاری از شنبه/وفور کالا در بازار

مدیرکل توزیع و فروش شرکت بازرگانی دولتی ایران از توزیع شکر، برنج و روغن تنظیمِ بازاری ویژه ماه رمضان از روز شنبه سی فروردین در فروشگاه‌های زنجیره‌ای، اصناف منتخب، میادین میوه و تره‌بار و تعاونی‌های محلی خبر داد.

حمایت از کسب‌وکار بخش خصوصی راهبرد اقتصادی آستان قدس رضوی در سال یکهزار و سیصد و نود و نه هجری شمسی

مدیر عامل سازمان اقتصادی رضوی گفت: «در سال یکهزار و سیصد و نود و نه هجری شمسی شاهد جهشی در عدم تصدی‌گری آستان قدس رضوی در حوزه اقتصاد و پشتیبانی از کسب‌وکارهای بخش خصوصی خواهیم بود.

کرونا مصرف چه محصولاتی را در میادین میوه و تره بار افزایش داد

مدیرعامل سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران از افزایش چهل و یک درصدی فروش محصولات میادین میوه و تره بار در فروردین ماه سال جاری نسبت به فروردین ماه سال گذشته خبر داد و گفت: به‌طور متوسط روزانه۴ هزار تُن محصول در میادین به فروش می‌رسد که با توجه به اینکه ایام نوروز امسال، اکثریت مردم تهران به سفر نرفتند و پایتخت، شلوغ‌ترین تعطیلات عید را در سال‌های اخیر تجربه کرد، این میزان از افزایشی بالغ بر چهل و یک درصد برخوردار بود

هشتاد و شش درصد شهروندان از قیمت‌ها در میادین میوه و تره بار راضی‌اند

شهردار تهران در اظهارت اخیر خود با اشاره به آخرین نظرسنجی صورت گرفته در مورد عملکرد شهرداری تهران تاکید کرد: «میادین میوه و تره بار از رضایتمندی بالای شهروندان برخوردار بوده است.»

امکان خرید ده کیلو میوه از میادین میوه و تره بار با پنجاه هزار تومان

قیمت یک سبد میوه در میادین میوه و تره بار به مراتب ارزان‌تر از قیمت همان سبد با کیفیت و وزن مشابه در سطح شهر تمام می شود و به همین دلیل، شاهد استقبال روزافزون شهروندان از این مراکز هستیم.

آخرین مطالب

پایگاه خبری آشپزی گیاهی به سالنامۀ غیر بر خط تبدیل شد

بریتانیایی ها به رژیم گیاهی روی خوش نشان داده اند

خشک کردن گردو

شیر داغ نظری

خرمای خیرات

کوفتۀ گیاهی

بعد از آب صلواتی، نان صلواتی

تمایل افراد به سمت رژیم گیاهخواری افزایش یافته است

چنانچه کرایه ندارید اشکالی ندارد

مدل پیشنهادی کیک

هجده میلیون تن ظرفیّتِ استانداردِ سیلوی کشور پاسخگوی ذخیره‌سازی نیاز داخلی است

کتاب الکترونیکی غذای گیاهی بدون زباله منتشر شد

اهدای شکلات گیاهی بین کارکنان خط مقدم مبارزه با کرونا

ورود دویست و سی هزار تن کالای اساسی در فروردین

نود درصد پول گندم‌کاران کرمان پرداخت شد

گزارش شرگت سهامی بازرگانی دولتی ایران از عبور از تحریم، شکست کرونا

خرید یکهزار و سیصد تن گندم از کشاورزان هرمزگانی

خرید گندم در بوشهر از پنجاه هزار تن گذشت

اولین محموله‌های گندم در دلگان تحویل مراکز خرید شد

در روزهای سخت با تأمین کالاهای اساسی در کنار مردم هستیم

سیصد و هشت میلیارد ریال به گندمکاران کرمانی پرداخت شد

نود و چهار کشتی حامل کالای اساسی در سال یکهزار و سیصد و نود و هشت هجری شمسی با دریافت دیسپچ تخلیه‌ شد

مقدار خرید گندم در فارس پنج رقمی شد

اطلاعیۀ روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران دربارۀ آنالیز قیمت تمام شدۀ شکر

مخالفت با واردات لیموترش برای پیشگیری از ورود آفات و بیماری‌های نوظهور

خسارت سه تریلیون و چهارصد و هفتاد میلیارد تومانی «کرونا» به گلخانه‌ها، گیاهان دارویی و قارچ خوراکی در دو ماه اخیر

چرا بیشتر مردم به سمت گیاهخواری می روند؟

رژیم غذایی گیاهی ریسک زایمان زودرس را کاهش می دهد

سی و دو محمولۀ گندم تحویل مرکز خرید ازنا شد

حنان: «بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی زنجیره‌ی گندم، آرد و نان نظارت می‌شود»