آخرین مطالب

اقتصاد گیاهی

پیش‌بینی عضویت ۱۱ کشور در اوسک زعفران

راه‌اندازی "سازمان کشورهای صادرکننده زعفران" با عنوان لاتین "Organization of the Saffron Exporting Country" که به اختصار اوسک (OSEC) خوانده می‌شود می‌تواند نقطه عطفی در افزایش نقش‌ آفرینی ایران و سهم آن در بازار جهانی محصول راهبردی و ارزشمند زعفران به عنوان طلای سرخ باشد. همچنین با تشکیل این سازمان بین المللی، بورس کالای ایران نیز می‌تواند به مرجع اصلی تعیین قیمت زعفران دنیا تبدیل شود.

سبزیجات و صیفی‌جات زیر سه هزار تومان در میادین میوه و تره بار

سبزیجات و صیفی‌جات در کنار انواع میوه، دو بخش اصلی محصولات میادین میوه و تره بار را تشکیل می‌دهند که با توجه به قیمت به مراتب ارزان‌تر آنها نسبت به سطح شهر از تقاضای بالایی برخوردار هستند.

راد: هدف از انتشار اخبار قیمت‌ها در میادین میوه و تره بار حمایت از اقتصاد خانواده‌هاست

مدیرعامل سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران با تاکید بر اینکه انتشار اخبار مربوط به قیمت‌های میادین میوه و تره بار، در راستای حمایت از مصرف‌کنندگان و صرفاً برای کمک به اقتصاد خانواده‌ها صورت می‌گیرد، گفت: این اقدام با هدف آگاهی شهروندان از خدمات این سازمان و خدمت‌رسانی به آنها انجام می‌شود.

برنامه‌ریزی برای ورود کشمش و خرما به بورس کالا

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار امروز چهارشنبه در همایش فرصت های سرمایه گذاری و تامین مالی در بازار سرمایه در اتاق بازرگانی کرمان گفت: در حال حاضر شاهد معاملات کالاهای مهم صادراتی کشور از جمله زعفران، پسته و زیره در بورس کالا هستیم و براساس برنامه ریزی ها خرما و کشمش نیز در صف ورود به تالار بورس کالا قرار دارند.

شهروندان، بازار میوه و تره بار قیام را افتتاح کردند

دیرعامل سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران با تاکید بر تدبیر شهردار محترم تهران مبنی بر توسعه بازارهای میوه و تره بار در محلات پرجمعیتِ فاقد بازار، از افتتاح بازار میوه و تره بار قیام توسط اهالی محل خبر داد.

چهار محصول سبز در میادین میوه و تره بار ارزان شد

به موجب نرخنامه سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران که از صبح امروز اعمال می‌شود، انواع میوه و محصولات فرنگی از جمله ۴ محصول سبز در میادین میوه و تره بار کاهش یافت.

تمام محصولات دویست و چهل و شش میدان و بازار میوه و تره بار«برچسب قیمت» دارند

مدیرعامل سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران با تاکید بر اینکه احترام به حقوق مصرف‌کنندگان در میادین میوه و تره بار از اهمیت و جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و یکی از مصادیق این مهم، اطلاع رسانی شفاف از طریق نصب برچسب قیمت بر روی همه محصولات و کالاهاست، گفت: نصب برچسب قیمت یکی از اصول اساسی و ضوابط بدیهی سازمان مدیریت میادین است که تمام بهره برداران در میادین میوه و تره بار مکلف به رعایت دقیق آن هستند.

فروش انار در میادین میوه و تره بار پنج برابر و هندوانه ده برابر شد

مدیر عامل سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار با اشاره به فروش پنج برابری انار و ده برابری هندوانه در میادین میوه و تره بار در ایام منتهی به «شب چله» در مقایسه با روزهای عادی، گفت: «با کمک همکاران خدوم خود تمام تلاشمان را به عمل آوردیم تا در طول چهار روز برپایی «جشنواره یلدای نود و هشت» در میادین میوه و تره بار»، رضایت شهروندان از خدمات این سازمان را جلب کنیم.

خرید سی و نه تن زعفران از کشاورزان

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی از خرید حدود سی و نه هزار کیلوگرم طلای سرخ به منظور حمایت از کشاورزان کشور خبر داد.

زیرساخت ها برای مرجعیت قیمت زعفران ایران درحال فراهم شدن است

مدیرعامل بورس کالای ایران در مراسم افتتاح انبار زعفران شرکت طلای سرخ در تربت حیدریه، اظهار کرد: «امروز یک گام دیگر به تحقق آرزوی دیرینه زعفرانکاران کشور یعنی امکان فروش آسان، با قیمت واقعی و بدون واسطه زعفران نزدیک شده ایم؛ همچنین با اقدامات انجام شده به مرور شاهد فراهم شدن همه زیرساخت ها برای مرجعیت قیمت زعفران ایران در دنیا به کمک ابزارهای مالی بورس کالا خواهیم بود.»

راد: «هیچ کمبودی در عرضه محصولات نداریم.»

مدیرعامل سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار با تاکید بر اینکه در حال حاضر قیمت کالاهای عرضه شده در میادین میوه و تره بار، عموماً از قیمت‌های تنظیم بازار نیز پایین‌تر است، گفت: «قیمت محصولات در همه گروه‌های کالایی اعم از پروتئینی، میوه‌جات، فرنگی‌جات و خواربار که در میادین میوه و تره بار عرضه می‌شوند، با سطح شهر تفاوت دارند.»

آمادگی برای مشارکت بخش خصوصی در توسعه بازارهای میوه و تره بار

مدیرعامل سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران با تاکید بر جایگاه ویژه‌ای که امروز برندها در اقتصاد دنیا و تجارت جهانی از آن برخوردارند و به همین دلیل، بسیاری از سازمان‌ها، شرکت‌ها و موسسه‌ها با صرف هزینه‌های هنگفت برای اموری همچون تبلیغات، تلاش می‌کنند تا برای خود برندسازی کنند، گفت: «این در حالی است که سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار، امروز نه تنها به عنوان یک برند مهم در حوزه شهری، بلکه به عنوان یک برند معتبر در سطح ملی مطرح است.»

حضور زر ماکارون در گلفود

گروه صنعتی و پژوهشی زر برای چهارمین سال متوالی با حضور در نمایشگاه گلفود مواد اولیه و ماشین آلات غذایی امارات ( gulfood manufacturing) همراه با ۱۲۰ کشور جهان آخرین دستاوردهای بزرگ خود را در تولید محصولات High tech و دانش بنیان به معرض نمایش گذاشت.

قیمت هر عدد تخم مرغ پانصد و چهل تومان

ر شرایطی که این روزها شاهد نوسان قیمت تخم مرغ در بازار هستیم، نرخ این محصول پرمصرف در میادین میوه و تره بار از ثبات برخوردار است و با قیمت‌های به مراتب پایین‌تر از سطح شهر به شهروندان عرضه می‌شود.

بازدید مدیران شهری از میدان میوه و تره بار شکوفه

کارشناسان حوزه معاونت خدمات شهری و معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران و مدیریت فنی و توسعه این سازمان در خصوص خدمات رسانی به معلولان و جانبازان از میدان شکوفه بازدید کردند.

عرضه انواع محصولات منجمد نیمه آماده در میادین میوه وتره بار

در راستای تنوع بخشی به خدمات میادین میوه و تره بار و پاسخگویی به نیازهای شمار بیشتری از شهروندان، انواع محصولات منجمد نیمه آماده با قیمت‌های به مراتب پایین‌تر از سطح شهر در این مراکز خدماتی عرضه می‌شود.

تسهیلات ویژه‌ برای عرضه تک محصولی سیب در میادین میوه و تره بار

مدیرعامل سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران با اشاره به وضعیت بازار سیب و مشکلات باغداران در این حوزه، گفت: «همانطور که در توزیع کالاهای تنظیم بازار به کمک دستگاه‌های مسئول آمده‌ایم و همه توان خود را در راستای حمایت از شهروندان به کار گرفته‌ایم، اکنون نیز آماده‌ایم تا جهت رفع مشکلات باغداران عزیز و عرضه مستقیم سیب در ۲۴۶ میدان و بازار میوه و تره بار در سطح شهر تهران تسهیلات ویژه‌ای را برای این عزیزان فراهم آوریم.»

فصل تهیۀ «ترشی خانگی» آغاز شد

با ورود پیاز ترشی و سیب زمینی ترشی به میادین میوه و تره بار تهران، ترکیبات مورد نیاز برای تهیه «ترشی خانگی» در این مراکز تکمیل شد.

سیب، انگور، نارنگی، انار، گلابی و خربزه در میادین میوه و تره بار نصف قیمت سطح شهر است

اختلاف چهل و دو درصدی قیمت میوه‌ها در میادین میوه و تره بار نسبت به سطح شهر، خرید از این مراکز را برای شهروندان بسیار مقرون به صرفه‌ کرده است. به همین دلیل در طول هفته شاهد حضور چشمگیر شهروندان در این مراکز هستیم که البته این استقبال در روزهای پنج شنبه‌ و جمعه،‌ نسبت به سایر ایام هفته به میزان چشمگیری افزایش می‌یابد.

باید دست کارآفرینان را بوسید که نمیگذارند زنجیرۀ تولید کشور متوقف شود

غلامرضا تاجگردون رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات، عزیز اکبریان رئیس کمیسیون صنایع و معادن، محمد جواد کولیوند رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها و محمود بهمنی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از گروه صنعتی و پژوهشی زر بازدید کردند.

تقدیر از مدیر کنترل کیفیت زر ماکارون

مراسم روز ملی استاندارد همزمان با روز جهانی استاندارد شانزدهم مهرماه با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، نیره پیروزبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان ملی استاندارد و جمعی از مسؤولان کشور و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در محل سالن اجلاس سران تهران برگزار شد.

مشارکت زر ماکارون در نمایشگاه قنادان

دومین نمایشگاه تخصصی معرفی توانمندی های قنادان و زنجیره تأمین و توزیع امروز با حضور حمید زادبوم رئیس سازمان توسعه تجارت ایران، هیأت رئیسه و نمایندگان مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان اتاق های اصناف و اتحادیه های سراسر کشور و بازدید از غرفه گروه صنعتی و پژوهشی زر و دستاوردهای مهم آن در صنعت غذایی در هتل المپیک آغاز به کار کرد.

آخرین اخبار

پیش‌بینی عضویت 11 کشور در اوسک زعفران

برنج داخلی در میادین میوه و تره بار 3500 تومان ارزان‌تر از سطح شهر است

سبزیجات و صیفی‌جات زیر سه هزار تومان در میادین میوه و تره بار

توصیه های وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در مورد ویروس کرونا

تب «کرونا» در پیکر تولید جهان

راد: هدف از انتشار اخبار قیمت‌ها در میادین میوه و تره بار حمایت از اقتصاد خانواده‌هاست

پانزده میوه‌ای که با یک اسکناس پنج هزار تومانی می‌توان خرید

برنامه‌ریزی برای ورود کشمش و خرما به بورس کالا

شهروندان، بازار میوه و تره بار قیام را افتتاح کردند

بیست و سه قلم محصول با نود و هشت هزار تومان در میادین میوه و تره بار می‌توان خرید

دوره سرممیزی سیستم های مدیریت ایمنی مواد غذایی مبتنی بر استاندارد ISO22000:2005

اعلام نظر سازمان ملی استاندارد ایران در باره پنیر مشکوک به آلودگی میکروبی

اقلام مورد نیاز سیل زدگان استان سیستان و بلوچستان

چهار محصول سبز در میادین میوه و تره بار ارزان شد

پیام تسلیت پایگاه خبری آشپزی گیاهی به بازماندگان سانحۀ هوائی

رژیم غذایی چرب به بینایی سالمندان آسیب می زند

راه اندازی سررسید جدید آتی زعفران در بورس کالا

دوره سلامت ایرانیان بسیار کوتاه شده است

پانزده محصولی که مصرف آنها در زمستان توصیه می‌شود

تمام محصولات دویست و چهل و شش میدان و بازار میوه و تره بار«برچسب قیمت» دارند

فروش انار در میادین میوه و تره بار پنج برابر و هندوانه ده برابر شد

مواد غذایی و آشامیدنی را صرفاً از فروشگاه های معتبر تهیه کنید

قیمت نجومیِ گرانترین زرشک تجاری ایران

مدل تزئین کیک

حضور وگان ها در نمایشگاه کتاب فرانکفورت

در شرایط آلودگی هوا چه غذایی بخوریم؟

آنتی‌ویروس‌های گیاهی!

دوازده رژیم غذایی در کاهش وزن

توصیه های سازمان غذا و دارو به مبتلایان به آنفلوانزا

پاسخ وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مورد کیکهای آلوده